Betas hammerfamilie er designet for alle bruksområder, fra bygging til riving.
Utvalget inkluderer flere stålhoder, fra det konvensjonelle tyske og franske hodene til hodene for spesifikk profesjonell bruk. Overflatene utsettes for en lokal herding og herding for å redusere hardheten til 52-54 HRC av to hovedårsaker:
● for å unngå flising;
● for å sikre en hardhetsfaktor som er tilstrekkelig til å sikre lang levetid uten bulker.
Nøyaktig maskinering, ikke vanlig i denne typen produkter, og utmerket finish gjør Betas hammere svært pålitelige for profesjonell bruk.
Serien tilbyr også varierte hammermodeller med myk overflate med slagoverflater laget av plast eller full gummibelagt med dødslagsegenskaper.
Kvaliteten på de myke hammerne er sikret av et perfekt grep av hodene og de utmerkede fysiske og kjemiske egenskapene til plastmaterialet som brukes.
Hammerne kan ha treskaft, hickoryskaft eller fiberskaft belagt med plastmateriale (sikkerhetsegenskaper).
